High School Football Schedule and Scores for Sept. 6

Updated:

Channel 9 has everything you need for high school football.  Here is a list of scroes from Football Friday Night from games played on September 5 and 6.

 

 

  • Thursday, September 5

Mainland  14  vs Spruce Creek   10 Final

Oak Ridge   45   vs Gateway    6  Final

  • Friday, September 6

Agape  0  vs  Holy Trinity 30  Final

Apopka   53  vs Lake Brantley   0  Final

Bayside 21  vs Rockledge   14   Final

Bishop Moore  10   vs Harmony   0   Fiinal

Charles Flanagan  23   vs Seminole   21   Final        

Cocoa vs East Lee - Canceled

Cocoa Beach  14   vs MCC   53   Final

Colonial  21  vs Jones   14   Final      

Cornerstone Charter  7   vs Cent Florida Christian   12  Final    

Crystal River  0  vs South Sumter   38  Final

Cypress Creek  0  vs Lake Nona  27  Final

Deland  31  vs  Bolles   41  Final

Eustis 7 vs Leesburg  19 Final

Father Lopez  14  vs Trinity Prep  27   Final

First Academy Leesburg vs Montverde Postponed, rescheduled for Oct. 4

Heritage  27  vs Palm Bay   22  Final

Kathleen  10  vs The First Academy  14   Final

Lake Howell  10   vs Hagerty    0   Final

Lake Mary  20  vs Osceola   17  Final

Liberty  0  vs Haines City   44  Final

Lake Highland Prep  0   vs Titusville    34  Final

Lyman 14 vs Evans 10 Final

Matanzas  11  vs Crescent City    14  Final

Merritt Island   14   vs    Melbourne  7  Final

Olympia  6   vs Dr. Phillips   21  Final

Orange City University  21   vs New Smyrna Beach   27  Final

Orangewood Christian   14  vs Lakeland Christian    42   Final

Orlando Christian Prep 35  vs  Merritt Island Christian  6  Final

Palm Coast vs Seabreeze - Canceled

Poinciana  39  vs Celebration    7   Final

Satellite  3  vs Viera   27   Final

South Lake 3 vs Lake Minneola 7 Final

Space Coast   35   vs Eau Gallie    42   Final

St. Cloud  6   vs Astronaut   34   Final

Tavares 39 vs East Ridge 21 Final

Temple Christian vs Cavalry Christian - Canceled

Timber Creek 65 vs Boone 43 Final

Trinity Christian  20  vs  Taylor  0  Final

Umatilla  6  vs Mount Dora  28  Final

University  7  vs Ocoee   0  Final

Warner Christian 8  vs Trinity Christian (Jacksonville)  32   Final

Wekiva  18  vs Edgewater   15   Final - OT

West Orange  40  vs Freedom    12  Final

Winter Park   33   vs East River   7  Final

Winter Springs   12  vs Oviedo  36     Final