• Friday's Scores

    By: The Associated Press

    Updated:

    PREP FOOTBALL=

    Class 1A Region 1=

    Quarterfinal=

    Graceville 40, Freeport 13

    Northview 41, Jay 14

    Class 1A Region 2=

    Quarterfinal=

    Jefferson County 21, Sneads 7

    Port St. Joe 35, Bozeman School 14

    Class 1A Region 3=

    Quarterfinal=

    Hilliard 34, Branford 33, OT

    Union County 26, Dixie County 22

    Class 1A Region 4=

    Quarterfinal=

    Chiefland 21, Trenton 13

    Hawthorne 37, Wildwood 21

    Class 2A Region 1=

    Quarterfinal=

    North Florida Christian 21, FAMU 14

    St. Joseph Academy 34, Aucilla Christian 20

    Class 2A Region 2=

    Quarterfinal=

    Oak Hall 47, St. Francis 0

    Orangewood Christian 28, Trinity Christian-Deltona 15

    Class 2A Region 3=

    Quarterfinal=

    Admiral Farragut 52, Keswick Christian 10

    Seffner Christian 35, Zephyrhills Christian 6

    Class 2A Region 4=

    Quarterfinal=

    Miami Christian 35, St. John Neumann 24

    Moore Haven 50, First Baptist 29

    Class 3A Region 1=

    Quarterfinal=

    Episcopal 35, Baldwin 25

    Ocala Trinity Catholic 23, Trinity Christian-Jacksonville 21

    Class 3A Region 2=

    Quarterfinal=

    First Academy-Orlando 50, Trinity Prep 6

    Melbourne Central Catholic 30, Frostproof 8

    Class 3A Region 3=

    Quarterfinal=

    Benjamin 33, Cardinal Newman 16

    Clearwater Central Catholic 49, Calvary Christian-Clearwater 28

    Class 3A Region 4=

    Quarterfinal=

    Miami Edison 33, Westminster Christian 7

    Class 4A Region 1=

    Quarterfinal=

    Bradford 21, Gadsden County 0

    South Walton 38, Marianna 24

    Class 4A Region 2=

    Quarterfinal=

    Astronaut 34, Keystone Heights 14

    The Villages 42, Cypress Creek-Wesley Chapel 7

    Class 4A Region 3=

    Quarterfinal=

    Clewiston 28, Lake Placid 21

    Tampa Catholic 35, Lemon Bay 6

    Class 4A Region 4=

    Quarterfinal=

    Cardinal Gibbons 56, Monsignor Pace 26

    Class 5A Region 1=

    Quarterfinal=

    Godby 38, Terry Parker 14

    Pine Forest 35, Baker County 28

    Raines 52, Westside 20

    Wakulla 41, Suwannee 10

    Class 5A Region 2=

    Quarterfinal=

    Jones 32, Bishop Moore 16

    Nature Coast Tech 28, Citrus 6

    North Marion 48, Dunnellon 9

    Ocala Vanguard 34, Menendez 0

    Class 5A Region 3=

    Quarterfinal=

    Chamberlain 25, Rockledge 13

    Jesuit 45, Eau Gallie 9

    Lake Wales 22, Sebring 21

    Port Orange Atlantic 41, River Ridge 14

    Class 5A Region 4=

    Quarterfinal=

    Miami Killian 6, Jensen Beach 3, OT

    North Miami Beach 14, Cypress Lake 7

    Plantation American Heritage 53, Key West 15

    Class 6A Region 1=

    Quarterfinal=

    Columbia 14, Ponte Vedra 7

    Escambia 44, New Smyrna Beach 0

    Mainland 38, Pensacola Washington 20

    R.E. Lee 29, St. Augustine 21

    Class 6A Region 2=

    Quarterfinal=

    Clearwater 35, Dixie Hollins 6

    Gaither 47, Boca Ciega 27

    Lake Minneola 42, Springstead 12

    Largo 14, Countryside 0

    Class 6A Region 3=

    Quarterfinal=

    Charlotte 20, Fort Pierce Westwood 7

    Lake Gibson 31, Auburndale 21

    Palmetto 24, Braden River 21

    Port Charlotte 21, Hillsborough 6

    Class 6A Region 4=

    Quarterfinal=

    Dillard 49, Lely 6

    Fort Myers 49, North Fort Myers 28

    Miami Central 38, Dunbar 0

    Naples 45, South Fort Myers 7

    Class 7A Region 1=

    Quarterfinal=

    Edgewater 31, Crestview 14

    Fleming Island 28, Wekiva 14

    Lincoln 42, Winter Springs 7

    Niceville 31, Chiles 10

    Class 7A Region 2=

    Quarterfinal=

    Armwood 57, Melbourne 0

    Bloomingdale 14, Winter Haven 7

    Lakeland 57, Wiregrass Ranch 7

    Tampa Bay Tech 52, Viera 13

    Class 7A Region 3=

    Quarterfinal=

    Manatee 35, Pinellas Park 7

    Mitchell 33, Seminole Ridge 14

    Palm Beach Lakes 32, East Lake 27

    Venice 49, Lehigh 0

    Class 7A Region 4=

    Quarterfinal=

    Atlantic Community 47, Blanche Ely 12

    McArthur 25, Fort Lauderdale 10

    Plantation 47, Hialeah 35

    St. Thomas Aquinas 52, South Broward 0

    Class 8A Region 1=

    Quarterfinal=

    Apopka 44, Flagler Palm Coast 25

    Bartram Trail 42, Spruce Creek 0

    Sanford Seminole 59, Mandarin 32

    Timber Creek 22, DeLand 21

    Class 8A Region 2=

    Quarterfinal=

    Dr. Phillips 28, Lennard 7

    George Steinbrenner 49, Newsome 20

    Kissimmee Osceola 58, Riverview 21

    Sarasota Riverview 37, Lake Nona 7

    Class 8A Region 3=

    Quarterfinal=

    Deerfield Beach 53, Palm Beach Gardens 9

    Palm Beach Central 49, St. Lucie Centennial 42

    Treasure Coast 40, Santaluces 0

    Vero Beach 42, Boca Raton Community 7

    Class 8A Region 4=

    Quarterfinal=

    Miami 28, Douglas 3

    Miami Palmetto 68, Taravella 0

    Western 43, South Dade 20

    ___

    Some high school football scores provided by Scorestream.com, https://scorestream.com/

    Next Up: